Splitové provedení= venkovní jednotka a vnitřní modul je propojen chladivem- toto řešení zabezpečuje nezámrzný systém ve venkovním prostředí. U tohoto systému je nad určité metry potrubí chladiva potřeba pravidelná revize chladivového okruhu.

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 111-S

Výrobní řada 111-S představuje produktovou řadu obecně nazývanou systém "lednička" vhodnou především do novostaveb a dalších podobných prostor, kde je investor limitován nedostakem prostoru v technické místnosti!!! 

Viessmann Vitocal-111-S_prostor

Viessmann Vitocall 111-S

Splitové tepelné čerpadlo Vitocal 111-S vzduch/voda se skládá ze dvou oddělených jednotek: venkovní jednotka odebírá teplo z okolního vzduchu přes výparník pomocí chladiva, teplo je vedeno do kompresoru, kde se silně stlačí a zahřeje na teplotu potřebnou k vytápění. Potrubím je teplo vedeno do vnitřní jednotky a tam odevzdáno prostřednictvím kondenzátoru do topné soustavy.

Vnitřní jednotka je již z výroby vybavena všemi hydraulickými komponenty, jako jsou trojcestný přepínací ventil, čerpadlo sekundárního okruhu a regulace tepelného čerpadla.

Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 100-S

Splitové tepelné čerpadlo Vitocal 111-S: cenově atraktivní zdroj energie při zachování vysoké kvality produktů Viessmann a vysoké účinnosti zařízení.

Profitujte z těchto výhod

Balíček servisních služeb vás chrání před nečekanými náklady na opravy po uplynutí záruky výrobce. Všechny podmínky naleznete na www.viessmann.cz

Vitocall 111-S      Viessmann Vitocal 111-S

 • integrovaný zásobník teplé vody o objemu 220l součástí vnitřní jednotky
 • Vysoce spolehlivé tepelné čerpadlo za příznivou cenu
 • Flexibilní instalace venkovní jednotky (možnost postavení nebo zavěšení na stěnu)
 • Reverzní provedení umožňuje vytápění a chlazení (varianta AC)
 • Regulace Vitotronic s mimořádně jednoduchou obsluhou, srozumitelným textem a grafickým displejem
 • Možnost připojení k internetu přes modul Vitoconnect 100 (příslušenství) pro obsluhu a servis přes aplikace Viessmann
 • Optimalizované využití vlastní vyrobené elektrické energie pocházející z fotovoltaických zařízení
 • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky pro státní dotační programy
 • Třída energetické účinnosti*: A++ / A+
 • Spolehlivost a dlouhá životnost

Spolehlivost a dlouhá životnost

 • Vnitřní jednotka s vysoce efektivním oběhovým čerpadlem, výměníkem tepla, trojcestným přepínacím ventilem, pojistnou skupinou pro topnou vodu, membránovou expanzní nádobou na topnou vodu s regulací, jakož i 220litrovým zásobníkem na teplou vodu 

Kompaktní konstrukce splitového tepelného čerpadla pro flexibilní a prostorově úspornou instalaci

Díky svým kompaktním rozměrům může být vnitřní jednotka tepelného čerpadla instalována jako jakýkoli jiný topný systém ve sklepě nebo v technické místnosti v domě. Již z výroby je jednotka vybavena všemi potřebnými komponenty. Venkovní jednotka může být namontována na vnější stěně budovy nebo může být volně umístěna ve vnějším prostoru.

Funkční vybavení splňuje naše standardní požadavky na vysokou kvalitu a spolehlivost

Tepelné čerpadlo Vitocal 100-S se vyrábí v několika variantách pro různé požadavky. Buď jako topný systém pro vytápění místností a přípravu teplé vody nebo navíc s chladící funkcí "aktivní chlazení" pro příjemnou teplotu v místnosti v letních měsících a v neposlední řadě s vestavěným průtokovým ohřívačem topné vody.

Energeticky úsporná technologie – určeno pro provoz s vlastní vyrobenou elektřinou

Elektrické komponenty pracují mimořádně úsporně. Vysoká účinnost oběhového čerpadla pro sekundární okruh je standardní. Při částečném provozním zatížení se kompresor modulovaného způsobu provozu svým výkonem vždy přizpůsobuje aktuální potřebě tepla, čímž je udržována požadovaná teplota vytápění a chlazení, jakož i teplota vody. V kombinaci s fotovoltaickým zařízením může být pro provoz tepelného čerpadla použita vlastní vyrobená elektřina.

Komfortní ovládání přes internet

Bezdrátovým Wi-Fi připojením pomocí volitelného modulu Vitoconnect 100 je možno tepelné čerpadlo Vitocal 100-S vzduch/voda ovládat přes internet. Pomocí aplikace Vitotrol Plus je možno mnoho funkcí jako je regulace teploty při úsporném režimu nebo režim "Párty" s vyhřátím místnosti před akcí regulovat pomocí chytrého telefonu.

Ideální pro bivalentní provoz

V průběhu modernizace je splitové tepelné čerpadlo velmi vhodné pro efektivní bivalentní provoz. Zde zůstává stávající zařízení dále v provozu pro pokrytí špičkových zatížení při obzvlášť nízkých teplotách.

Minimální požadavky na zastavěný prostor- vhodné do novostaveb:

požadavky na stavební připravenost 

Viessmann Vitocal 111-S_Prostor_01 

Viessmann Vitocal 111-S_Prostor_02   

Viessmann Vitocal 111-S_Prostor_03

Rychlé info -10%
VITOCAL 111-S 12

VITOCAL 111-S 12

186 219 Kč bez DPH 206 910 Kč
214 151,85 Kč s DPH
Konstrukce Split
Výkon topení 11,5 kW, výkon topení při A-10/W55 = 5,8 kW, 400 V / 10,6 A. COP až 4,45 při A7 / W35. Průtokový ohřev 9 kW. AWBT-E 111.A12