Tepelná čerpadla NIBE

Švédské tepelné čerpadlo NIBE nabízí špičkovou technologii a více než třicet let zkušeností. Tepelná čerpadla zajistí úsporné vytápění, ohřev vody, větrání či chlazení s maximálním ohledem na životní prostředí. NIBE nabízí srozumitelné ovládání, příjemný design a spolehlivý provoz. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR – Družstevní závody Dražice s.r.o, kam patří mimo jiné i prodej tepelných čerpadel NIBE.

Tepelná čerpadla NIBE vykazují mimořádně vysoký průměrný roční topný faktor (SCOP) také díky pokročilé technologii plynule řízeného výkonu. Kompresor řízený frekvenčním měničem zajišťuje, že se tepelné čerpadlo v kterémkoli okamžiku automaticky přizpůsobuje požadavkům na potřebu dodávaného tepla. Když je potřeba tepla nižší, sníží se příslušným způsobem výkon kompresoru a dochází tak ke značným úsporám. Naopak v případě vyšší potřeby tepla reaguje kompresor navýšením výkonu na potřebnou úroveň. Energeticky úsporná výkonově řízená oběhová čerpadla primárního a topného okruhu zajišťují, aby průtok vody a spotřeba energie byly vždy optimální.

Použitá špičková nerezová ocel a kvalitní zpracování má značný vliv na antikorozní odolnost tepelného čerpadla.  Měděný povrch nádoby pro ohřev vody chrání nádobu proti korozi a čistí vodu. Smalt se aplikuje na vnitřní stranu nádoby pro ohřev vody a rovněž přispívá k bezúdržbovému provozu a kvalitě ohřívané vody.

Rychlé info -20%
NIBE F2040 8

NIBE F2040 8

103 500 Kč bez DPH 128 800 Kč
119 025 Kč s DPH
Konstrukce Monoblok
Výkon 7 kW / 230V (A-10 / W55 = 6,1 kW), 230V - 16A. Průtokový ohřev 9kw - bivalence, čidla. COP až 4,65 při A7 / W35. Venkovní jednotka s…